Obchodování na burze - složitá záležitost jak tvrdí většina ?

Goto down

Obchodování na burze - složitá záležitost jak tvrdí většina ?

Příspěvek  Administrator za Sun Nov 23, 2008 11:45 am

Burza, jedno z nejvýznamnějších míst, na kterém se tvoří světová ekonomika, srdce kapitalismu. Takto by jistě specifikovala burzu většina ekonomů. Řádový občan má ale o burze poněkud jinou představu, nejpravděpodobněji jste si udělali obrázek o obchodování na burze z filmů. Věřte mi, že realita je úplně jiná.

Vždy mi v běžném životě vadilo, že ač se člověk snažil ze všech sil, málokdy to stačilo. Určitě to znáte, handrkovaní s odběrateli, dodavateli, úřady, zaměstnavateli, zaměstnanci, potřeba mít známosti. Obchodování na burze je jediné místo na zemi, kde maji všichni naprosto rovnou šanci uspět a dopracovat se k nezávislosti jak finanční, tak k té důležitější - časové. Další nespornou výhodou je fakt, že pokud chcete začít v jakémkoliv druhu podnikání, tak k tomu bude zapotřebí nemalá suma peněz, oproti tomu obchodování na burze můžete začít s několika tisíci Kč.

Nebojte se, mám trochu odpor k ostatním stránkám, které se věnují obchodování na burze a myslím si o nich své. Nebudu vám tedy donekonečna líčit jak je obchodování na burze skvělé, ale trocha motivace do začátku určitě nezaškodí. Vždy jsem byl pro upřímnost, proto vám budu líčit obchodování na burze takové jaké opravdu je.

V tradingu (toto je přesnější termín obchodování na burze) se opravdu dají vydělat nemalé peníze. Nikdy jsem se nehnal za tím vydělávat miliardy dollarů, jsem konzervativní, ale vydělávat si slušně na živobytí, řádově si z trhu odnášet desítky tisíc korun měsíčně opravdu reálné je.
Ukázka klasického obchodu, založeného na strategii Double top (dvojitý vrchol) Při vstupu jsem riskoval 45$ (maximální možná ztráta) a vzešel z toho zisk 420$. Poplatek brokerovi za uskutečněných obchod činí pouze 5$. Obchod trval zhruba 13 minut.

Samozřejmě když je člověk neopatrný, může také tratit, nejhezčí na tomto businessu ale je, že si pomocí money-managementu určíte maximální ztrátu, já ji mám na 45$. A když se pozice vyvíjí slibně, necháte zisky růst. Bez drobných ztrát tento business nefunguje, mám spousty malých ztrát, které ale střídají velké zisky a právě tímto docílíte, že vám účet roste. Jak stále nováčkům tvrdím "Není důležité vyhrát bitvu, ale celou válku".Další ukázka obchodu, tentokrát jsme nejprve nakoupili na základě formace double bottom (dvojité dno) a o 6 minut později prodali. Opět s maximálním riskem 45$

Musím upozornit, že obchodování na burze se považuje za rizikové, pokud je jedinec nedisciplinovaný a bere signály i tam kde by neměl, pak opravdu bude ztrácet, pokud ale bude brát signály tak jak má, což znamená vstupovat na základě svého předem definovaného plánu a taktéž z trhu vystupovat, věřím pak, že se dannému člověku začna opravdu dařit.

Znáte tzv. Parettovo pravidlo ? Toto pravidlo tvrdí, že všechno na světě jde rozlišit do poměru 80% ku 20%. Například v podnikání, určitě mnoho z vašich známých začalo podnikat, ale většina z nich, právě danných 80% skončila. Zbylým 20% se daří velmi velmi dobře. Stejné je to i v tradingu, díky své nedisciplinovanosti a nedodržování svého plánu ztroskotá rovněž 80% lidí. Troufám si říct, že finanční možnosti v tradingu jsou opravdu neomezené a proto se vyplatí zatnout zuby, zapracovat na sobě, sebevzdělávat se v tomto oboru, s pílí se časem finační profity jistojistě dostaví.

Rekapitulace proč je obchodování na burze podle mě výhodnější než jakýkoliv jiný business:

Rovné šance pro všechny, neexistuje naprosto nikdo, kdo by měl výhodu nad ostatními, nerozhoduje vzdělání, to je naprosto nepodstatné v tomto oboru. Možnost obchodovat kdekoliv, kde je připojení k internetu. Žádní nadřízení, žádní podřízení. Možnost finanční a časové svobody. Možnost obchodovat při zaměstnání, např. hodinku denně. Jistota v tom, že burzy tady byly x let před námi a budou i x let po nás, tudíž perspektivní "zaměstnání" to určitě je.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru