Kde najít denní grafy ? (Poziční obchodování)

Goto down

Kde najít denní grafy ? (Poziční obchodování)

Příspěvek  Administrator za Tue Nov 25, 2008 3:29 amStejně jako každé auto potřebuje ke svému provozu benzín, tak každý obchodník potřebuje k nastartování svého obchodování mít přístup ke grafům. Na internetu jich je poměrně dost, nyní si probereme ty nejznámnější webové stránky, na kterých můžete sledovat vývoj ceny různých komodit (ať se jedná o zrniny, kovy, masa, finanční instrumenty, měny). Nutno uvést, že tyto webové stránky jsou určeny jen pro hrubé sledování grafů. V případě, že chceme trading brát vážně, pak potřebujeme programy na zobrazování grafů, kde si data můžeme přehrávat a aplikovat na ně naše nejrůznější strategie (vysvětlím v pozdějším článku).

Nyní pojďme k výše uvedeným odkazům:

BARCHART

http://www2.barchart.com/mktcom.asp?section=indices

Pro hrubý nástín dostačující stránky, kde můžete pozorovat vývoj různých komodit.Po kliknutí na tento odkaz uvidíte na spodní části stránky výběr z různých druhů komodit: Currencies (měny), Energies (energie), Financials (finanční instrumenty), Grains (obiloviny a zrniny), Indices (indexy ty obchoduji já a na výuku jejich obchodování se primárně zaměřím), Meats (masa), Metals (kovy), Softs (káva, kakao, pomerančový džus).Po kliknutí na určitou komoditu, například v sekci "Indices" můj oblíbený E-mini Nasdaq 100 (trh, který je vhodný pro začátečníky díky možnosti obchodovat s opravdu nízkým kapitálem) se vám vyrolují možnosti kontraktních měsíců, zvolte tedy ten nejbližší, graf zobrazíte stisknutím tlačítka "C" na pravé straně stránky.Nyní se vám již pravděpodobně zobrazil takovýto graf. V dolní části stránky je možné zvolit TF, od 30-ti minutového do měsíčního.

Takovýmto jednoduchým způsobem se můžete zdarma podívat co se děje ve světě komodit a jak si která komodita vede. (Připomínám, že se jedná jen o hrubé sledování grafů a navíc pro poziční obchodování. Vvysvětlení jaký program mít pro sledování intradenního děnní na trzích příjde později).

Existuji i jiné stránky, na kterých můžete sledovat vývoj komodit.

FUTURESOURCE

www.futuresource.com

BRITEFUTURES

www.britefutures.com

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru