Slippage, gap, chop

Goto down

Slippage, gap, chop

Příspěvek  Administrator za Wed Nov 26, 2008 8:06 amSlippage je jeden ze zákeřných věci pro obchodníka. V minulém článku o Volume a Open Interest jsme slippage už nakousli.
Slippage, slangově označovaný jako "Slipp" znamená určitý zkluz v plnění.
Například se rozhodneme vstupit na základě určité formace jakmile nastane longová svíce, ona nastane, my zadáme náš příkaz ke vstupu na hodnotě 501,2 avšak než se spárují ostatní obchody tak je cena na 501,0 a my máme skluz 2ticky čili 20$.Na obrázku výše můžeme vidět běžnou situaci na trhu TF (E-mini Russell 2000) před otevřením trhu (američané ještě spí) a likvidita na trhu je mizivá, nyní je riziku slippu opravdu vysoké, a jak můžeme vidět slipp také nastal, chtěli jsme vstoupit na hodnotě 494,4, avšak i když jsme zadali příkaz na této hodnotě tak se náš obchod spároval až na hodnotě 493,7 do opačné strany, tudíž 70$ slippage.

Opakuji to už po několikáté, ale opravdu je důležité si dobře zapamatovat, že do trhu se má vstupovat pouze tam kde je dostatečné volume, aby nedocházelo k přílišným slippage.Gap neboli díra, značí určitou mezeru v trhu, místo, u kterého nedošlo k žádnému spárování obchodů. A cena na grafu zůstane nevyplněná, s mezerou.

Gap se také často nachází v málo likvidních trzích.
Když vznikne tato mezera tak trh má tendenci tuto mezeru zpětně vykrýt, na obrázku můžete vidět jak se cena hezky na své nevyplněné místo vrátila. Rozhodně bych na tomto, ale strategii nestavěl.

Další odborný termín, tento značí místo kdy trh vůbec žádný směrem netrendoval a spíše se jenom tak "plácal" na stejné hodnotě.
Chop nastává často právě v období kdy je v USA čas oběda a moc obchodníků na trhu není, je to logické, aby mohl vzniknout trend tak se musí sejít dostatečné množství obchodníků na to, aby pořádně hýbli cenou.

RADA:

Jak vidítě v trhu chop, trh nejde očividně ani nahoru ani dolů a jde jen tak vodorovně do strany tak do trhu raději vůbec nevstupujte.

Pamatujte si prosím, že trh je tzv. pohřebiště obchodníků. Hodně obchodníků selže právě na tom, že chce mít profity okamžitě proto si ani nepočká na pořádný trend a vleze do trhu, který se nikam nehýbe a tam samozřejme ztrácejí své peníze. A to přece nechceme.Na obrázku výše vidíte typicky trh, který je v CHOPu. Nevidíte žádný jasný směr nahoru či dolů. Obrázek pořízen z trhu E-mini Russell 2000, na 1 min TF.Obrázek taktéž pořízen z trhu E-mini Russell 2000, na 1 min. TF.
Nyní již vidíme, jasně nastolený UP trend.
Pamatujte "Trend is your friend" (trend je tvůj přítel). Obchodujte raději s ním.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru