Papertrading zdarma na internetu

Goto down

Papertrading zdarma na internetu

Příspěvek  Administrator za Thu Nov 27, 2008 6:58 amPo troše hledání jsem přišel pro vás nováčky na jistou možnost jak si prohlížet intradenní data trhů na internetu.

Nutno dodat, že se jedná opravdu jen o hrubé sledování a kdo se chce věnovat tradingu na profesionální úrovni musí si pořídit program na zobrazování grafů.

Ale pro hrubý nástín a letmé sledování intradenního grafu, jsou níže uvedené webové stránky dostačující.
Jedná se o stránky:

www.futuresource.com

Na těchto stránkách si můžete kromě jiných komodit prohlížet i oblíbené e-mini trhy jakým je například E-mini Nasdaq100, který již pár let s úspěchem obchoduji a který je hlavním tématem semináře.Nejprve si klikněte na odkaz, který přikládám níže:

http://futuresource.quote.com/quotes/index.jsp

Vyroluje se vám stránka, na které si vyhledáte komoditu u níž chcete vidět její graf. Nás ovšem zajímá trh E-mini Nasdaq100 (dále jen NQ).Po najetí sránky by se nám měl naskytnout takovýto obrázek.

V druhé kolonce (Select from top symbols) najdeme "E-mini Nasdaq100 Future (NQ @ CMEE)" klikneme tedy na tuto možnost a následně odklikneme tlačítko "Go".Nyní již pravděpodobně všichni máme na ploše takovýto obrázek. Zde se nám ukázaly možnosti kontraktních měsíců, zvolte prosím ten nejbližší kontraktní měsíc (viz. červený rámeček).A nyní se vám již zobrazí stránka s grafem trhu E-mini Nasdaq.
Automaticky se zobrazí denní graf (1 svíčka je jeden den).Když pohnete kolečkem myši směrem dolů uvidíte, že má stránka své pokračování.
Zde si můžete nastavit vlastnosti grafu v chart options:

1) Period: Zde si můžete zvolit TF (intradenní, denní, týdenní, měsíční). U intradenního TF můžete zvoli za kolik minut se má vykreslit další svíčka.

2) Style: Zde si můžete zvolit jaký styl má mít danný bar (area, bar, candle, line) (Jaké máme druhy barů si vysvětlíme později)

3) Size: Zde navolíme velikost okna (na konci článku napíši fígl jak graf maximálně zvětšit)

4) Density: Nastavení jak budou bary výrazné.

Další kolonka Studies/Indicators

V této kolonce můžete přidávat různé indikátory, oscilátory do grafu. Nicméně ale opravdu nejsem velký zastánce indikátorů, ba naopak, protože si myslím, že je to cesta do pekel a vymazání účtu tak raději indikátory popisovat nebudu.
(Tím nechci znevažovat indikátory, určitě se najdou lidé, kteří na nic dokáži vydělávat, já v ně jen nevěřím, znám spousty lidí, kteří si na nich vylámali zuby a proto bych si nedovolil líčit něco v hezkých barvách v co absolutně nemám důvěru.


Jakmile máte nastaven váš TF a ostatní věci, stačí již jen kliknout na "Get chart"Nastavil jsem si TF 5 min a graf se hezky zobrazil.

Tyto stránky jsou opravdu jen pro hrubý nástín ohledně intradenního obchodování a pro profesionalizaci je zapotřebí program zobrazující grafy.
Tyto stránky se zobrazují se zpožděním cca 10 minut.
Pozor ! - Pokud budete na stránky najíždět v jinou dobu než když je otevřená burza (15:30 - 22:15) tak se vám grafy nezobrazí.
Sem tam se mi bohužel stalo, že po kliknutí na "get chart" se graf nezobrazil a objevilo se šedivé pole, stačí ale několikrát kliknout na "aktualizovat" a graf pak naskočí. Jedná se pouze o obrázky, tedy graf se neposunuje sám, je třeba pořád klikat na aktualizovat.

Jak mít v grafu lepší rozlišení a vidět graf hezky velký ?Docela jednoduše, jakmile se vám zobrazí stránka z grafem tak mrkněte do kolonky kde se zadávají internetové adresy a tam přepište uvedený rozměr na nějaký větší (záleží jaký máte monitor) Např. na 1600 x 1200. Nyní se vám graf krásně zvětší a vy vidíte hodnotu každého ticku.

Jedná se tedy o webové stránky, kde se snadno, rychle a zdarma můžete podívat na průběh ceny komodit. Tyto stránky jsou ovšem jenom na hraní. Dokonce ani nepodporují Volume a RB grafy což je velká nevýhoda.
Časový TF obchoduji také, ale četnost obchodů na 1 min a 3 min mám velmi malou. Volume grafy a Range bar grafy jsou velká výhoda.

Do té doby než se vám dostane do ruky program na zobrazování grafů máte tedy možnost si aspoň malinko nakoukat grafy a vypozorovat jak se chovají, protože onen zmíněný cit pro trhy je velice důležitý.


Jednoducho, jakmile vám najede stránka s grafem, tak v kolonce kde zadáváte

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru