Jak se v grafu orientovat ? OHLC / Candle Stick

Goto down

Jak se v grafu orientovat ? OHLC / Candle Stick

Příspěvek  Administrator za Thu Nov 27, 2008 9:36 amPříchází na řadu z pokračování článků ohledně toho jak se správně v grafu orientovat.

V tomto díle se zaměříme na to jakým způsobem můžeme grafy zobrazovat. Už víme, že existují klasické časové grafy, které se zobrazují na základě času, Volume grafy, které se zobrazují na základě určitého volume a Range Bars grafy, zobrazující se na základě určitého rozpětí ceny.

Nyní si pojďme říct jakým způsobem je možné grafy zobrazit (jakou budou mít grafickou podobu).

Pojďme se na podívat na dvě základní možnosti.

OHLC

Tou první jsou klasické bar grafy, kdy každý bar je zobrazený ve formě čárky, ve které jsou uvedeny hodnoty O (open), H (high), L (low), C (close)

Jak vypadá 1 bar jsme si již řekli, pojďme si to raději ještě jednou zrekapitulovat pomocí obrázku.Takto vypadá jeden bar, na kterém jsou zobrazeny hodnoty open, high, low a closeA takto vypadá celý graf.
OHLC je nejčastěji používaná metoda pro zobrazení grafů.

CANDLESTICK

Candle je označení pro svíčku a candlesticky opravdu svíčku připomínají a to tím, že 1 čárka má své tělo a knoty, stejně jako svíčka.Takto vypadá klasická longová svíčka. Opakuji, že s TF to nemá nic společného, jde jenom o jiné zobrazení 1 čárky.
Určitě jste si povšimli, že daná svíčka vypadá trochu jinak než OHLC grafy.
Low a High je stejné, jen vzdálenost od open a close je znázorněna širší oblastí.
Vidíme tedy, že vzdálenost od open ke close byla hlavní oblastí v této svíčce a vzdálenosti low od open a high od close na trhu vydržely jen malou chvíli a proto jsou zobrazeny jen pomocí knotů.

Toto zobrazení je poněku jiné, ale mi se v live obchodování velice osvědčilo proto využívám pouze tuto variantu zobrazení.Zde můžete vidět klasickou candle do směru short.
Opět můžeme vidět hlavní část - tělo (které je širší)
A knoty (nebo-li) stíny, které jsou dle charakterstiky candlestick jen dočasným pohybem.Takto například vypadají candlesticky na Volume1500. Mně osobně tato možnost příjde přehlednější, ale je samozřejmě na každém jakou možnost si zvolí.

Možnosti zobrazení OHLC nebo Candlestick dnes najdete snad již v každém programu, které zobrazuje grafy.

PS: Do konce i na futuresource.com pro "webový" papertrading je najdete.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru