High a Low minulého dne a silné S/R

Goto down

High a Low minulého dne a silné S/R

Příspěvek  Administrator za Thu Nov 27, 2008 3:22 pm

V minulém článku jsme nakousli Pivoty, nyní se podíváme na další z tajů tradingu, další S/R úrovně, které si můžeme určit předem.

Podle mě důležitější S/R úrovně než pivoty. Sám je ve svém reálném obchodování používám.

O co se jedná ? princip je jednoduchý, předpokládám, že pokud trh vytvoří danný den nejvyší High a nejnižší Low tak tyto hodnoty budou v následujícím dni opět otestovány a pravděpodobně se na nich trh otočí. Nebo alespoň na chvíli zastaví.

Kromě H a L minulého dne je také dobré si zakreslovat S/R, na kteréch se danný den trh častokrát otáčel.
Ale zase všeho s mírou, zakreslujte jenom opravdu silné S/R úrovně.
Problémem nováčka je to, že častokrát má trh přehlcen velkým množstvím čar, tady toto je spíše kontraproduktivní, snažte se mít tedy v grafu zaznačeny jen silné S/R úrovně.Na výše uvedeném obrázku jsem zaznačil obchodní den 22.10. Následující den, před otevřením trhů jsem si zaznačil červenou trendlinkou (TL) High a Low minulého dne, zároveň jsem v trhu minulý den spatřil jednu silnou S/R úroveň, tu jsem zaznačil žlutou TL. Na grafu můžete vidět jak následující den trh tyto S/R hezky otestoval. Od žluté čáry se to častokrát otočilo, na Low minulého dne se trh párkrát pozastavil.

K čemu je to dobré ?

Stejně jako pivoty, či jiné S/R úrovně je třeba tyto úrovně respektovat, brát je stejně jako například bereme na dálnici auto před námi, které stojí v cestě a my musíme sešlápnout brzdový pedál. Stejně tak v tradingu je třeba, abychom před vstupem do určitého obchodu se podívali zda není blízko S/R úroveň a nehrozí otočení trendu ještě před tím než náš obchod skončí na PT.

Například vidíme vstupní pattern, PT máme nastaven na 200$, avšak v cestě stojí silná S/R, která je velice blízko, zhruba 100$ od nás, S/R je tedy blíže než PT a vstupovat zrovna do tohoto obchodu by nebylo zrovna dvakrát moudré.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru