Výstup z trhu na základě pivotů

Goto down

Výstup z trhu na základě pivotů

Příspěvek  Administrator za Thu Nov 27, 2008 3:56 pm

Již jsme si řekli v minulých článcích, že můžeme vystupovat na základě PT, TSL, existuji i další možnosti a jednou z možností je vystupování na základě pivotů.

Nutno uznat, že tento způsob výstupů je opravdu zajímavý a dokáže nadělit nemalé RRR. Samozřejmě je úspěšnost oproti PT menší, ale risk ku zisku může být častokrát dokonce 5x či 10x větší.

Pravděpodobně tušíte o jaký princip se jedná. Ano jedná se o to, že jakmile vstoupíte do obchodu tak si vyčkáte až cena dorazí na hlavní či nějaký jiný (někteří obchodníci vystupují na prvním nejbližším pivotu).

Hodně efektivní se však jeví varianta vystupovat na hlavním pivotu.Na obrázku výše vidíme trh NQ, kde se utvořil oblíbený pattern DT (Double Top). Protože je DT protitrendový pattern (pattern, na který se nejvíce specializuji a který již dlouhou dobu s úspěchem obchoduji) tak jsme spekulovali na to, že se trh otočí do shortu, to také nastalo. Čekali jsme, že padne na hodnotu hlavního pivotu a protože se jedná o hlavní S/R úroveň tak se dalo předpokládat, že se trh na této hodnotě zastaví, případně otočí.Trh sice náš PP prorazil, ale po proražení se za pár chvil vrátil na PP, na této hodnotě se párkrát ještě zastavil a pak vyrazil směrem proti nám.

V úvodu článku jsem se zmínil, že výstup na základě hlavního pivotu (PP) dokáže nadělit veliké RRR. Tento obchod nebyl výjimkou. Protože se jedná o trh NQ, na kterém máme dle analýzy MAE otestováno, že nejlepší výstup 9tick, tak jsme také tento SL dali - 45$ + 5$ brokerská komise. Dokupy risk 50$ přičemž zisk činil úctyhodných 360$.Toto bylo tedy představení další možnosti výstupů, kterých je v tradingu bezpočet, každý si musí najít ten způsob, který mu vyhovuje více, záleží na každém zda mu vyhovuje více vysoké RRR za cenu nižší úspěšnosti nebo raději chce mít větší úspěšnost za cenu menších zisků. Odpověď na to, který způsob vám vyhovuje nejvíce je v backtestu a především v papertradingu.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru