Cenový pattern 1-2-3

Goto down

Cenový pattern 1-2-3

Příspěvek  Administrator za Fri Nov 28, 2008 2:53 am

Jedná se o jeden z hlavních protitrendových patternů. Když se tento pattern v grafu objeví častokrát to předznamenává otočení trendu.

Existují obchodníci, kteří obchodují s úspěchem jen tento pattern nebo např. kombinaci patternů Price Action, například pro obchodování s trendem zvolí pattern Role Reversal a jako protitrendový pattern zvolí DT/DB.

Tento pattern jak si vysvětlíme dále má své logické opodstatnění proto bychom neměli brát na lehkou váhu když se nám v trhu tento pattern objeví.
I když nebudeme obchodovat tento pattern tak si dávejte velký pozor, aby když jste například v dlouhé pozici se náhle před vámi neobjevil pattern 1-2-3 do shortu a tudíž hrozba otočení trendu, která by mohla skončit na vašem základním stop-lossu a postihla vás tak nemilá ztráta, které se dalo docela lehce zabránit.

Nyní se pokusím popsat jak danný pattern vypadá na grafu, pro příklad jsem zvolil 3 min TF na trhu NQ. Na konkrétních ukázkách si ukážeme jak vypadá pattern jak na stranu long tak na stranu short.Opět koukáme jenom na cenu, na které se musí vytvořít následující uskupení svíček:

Bod 1: Trh vystoupal ke svému HIGH (bod 1)
Bod 2: Od bodu jedna vytvořil korekci (dočasný pokles) vytvořil své low a právě toto low je bodem 2.
Bod 3: Jakmile trh začal opět stoupat tak ale býci už byli slabí a trhu se nepodařilo překonat bod 1 a trh začal opět padat. Nejvyšší high po bodě 2 se nazývá bodem 3.

Kdy vstoupit?:

Vstoupíme v případě, že trh z bodu 3 již definitivně rozhodl o směru short, dobrou pomůckou nám může posloužit bod2, kde například TICK pod LOW bodu 2 umístíme náš příkaz a jakmile trh tuto hodnotu protne tak do trhu vstoupíme do strany SHORT.Na obrázku vidíme 2 případy kdy jsme mohli vstoupit do trhu na základě patternu 1-2-3. Ještě dodám, že bychom nejlépe měli vstupovat na základě patternu 1-2-3, který jde do shortu jen na vrcholu trendu. Proto bychom obchod č. 2 byť je ziskový nebrali, protože se nenachází na vrcholu trendu.Nyní si popíšeme přesně opačnou situaci, která může nastat a to pattern 1-2-3 na stranu long.

Opět koukáme jen na cenový graf a trh musí vytvořit následující seskupení svíček:

Bod 1: Trh klesel až ke svému LOW (bod 1)
Bod 2: Od bodu jedna vytvořil korekci (dočasný vzestup) vytvořil dočasné high a právět toto high je bodem 2.
Bod 3: Jakmile trh začal opět klesat tak ale medvědi nebyli už tak silní a trh začal růst. Nejnižší low po bodě 2 se nazývá bod 3.

Kdy vstoupit ?

Opět spekulujeme na to, že daná formace má své logické opodstatnění a jako definitivní bod kdy by s největší pravděpodobností měl být nastolen a nějaký čas vydržet short je právě proražení bodu 2 směrem vzhůru. Nakreslíme si opět TL a vstoupíme TICK nad bod 2.Tato formace je jedna ze základních formací Price Action, kterou s úspěchem obchoduje velké množství obchodníků.

I kdyby jste danou formaci neobchodovali berte prosím v potaz, že se jedná o možný obrat trendu. Graf je určitá mapa a je třeba se z ní naučit hezky číst.Pattern 1-2-3 má větší úspěšnost pokud se vytvoří na HIGH či LOW danného dne, který obchodujeme nebo dne předcházejícího.

Nutno dodat, že pro tento pattern je třeba mít patřičný cit a zkušenosti, proto nováčkům doporučuji obchodovat např. RoleReversal či moje oblíbené Double Top / Bottom, které je na rozpoznání značně jednoduchší a i když mám cit pro trhy již dobrý volím "jistotu" a raději obchoduji převážně tento pattern.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru