Cenový pattern 2bR

Goto down

Cenový pattern 2bR

Příspěvek  Administrator za Fri Nov 28, 2008 3:56 am

V předchozím článku jsme si popsali jeden z cenových pattern a to 1-2-3. Nyní se pojďme podívat na jeden neméně úspěšný pattern zvaný 2bR, tento pattern mám raději, není to ale z důvodu, že by byl více úspěšný než 1-2-3, jde spíše o to, že mi více vyhovuje. Každému traderovi vyhovuje něco jiného, proto i vy si musíte najít to své.

Nyní ale zpět k základní charakteristice tohoto patternu.

Opět se jedná o protitrendový pattern, čili pattern, který předznamenává možné otočení trendu.

Nabízí stejně jako pattern 1-2-3 zcela konkrétní místo kde vstoupit.

Podstata tohoto patternu tkví v tom, že trh vytvoří určitý vrchol, následuje korekce, trh se pokusí překonat předchozí high, což se také stane, jenže trh je už hodně slabý a hned po proražení prvního high opět spadne pod toto high. Vstupujeme na první svíci v našem směru, která uzavře pod prvním high.

Pattern se opět může vytvořit jak na stranu long tak na stranu short, pojďme opět k jednotlivým ukázkám:Opět se vychází z 3 základních bodů:

Bod 1: Trh je v růstovém trendu, vytvoří své HIGH (Bod 1)
Bod 2: Trh se na čas od svého high odrazí, vytvoří korekci, dno této korekce (dočasného pohybu) je bod 2
Bod 3: Trh následně opět započneme ve svém pohybu vzhůru prorazí bod 1, ale trh je již natolik slabý, že opět padne pod bod 1.


Kdy vstoupit ?

U bodu 1 si opět zakreslíme TL a nyní již jen vyčkáváme kdy se vytvoří červená svíce, která bude mít CLOSE nižší než vrchol bodu 1 a tam vstoupíme.Počkali jsme tedy na první červenou svíci, která následovala po bodu 3, na obrázku vidíte, že bod 3 a první červená svíce je ta samá svíce, to ale vůbec nevadí, důležité opravdu je, aby CLOSE této vstupní svíce bylo nižší než vrchol bodu 1.Interpretace patternu je opět stejná, pouze s tím rozdílem, že situace je nyní zrcadlová, či-li ne do short, ale do long pozice.

Opět se vychází z 3 základních bodů:

Bod 1: Trh je v klesajícím trendu, vytvoří své LOW (Bod 1)
Bod 2: Trh se na čas od svého LOW odrazí, vytvoří korekci, vrchol této korekce (dočasného pohybu) je bod 2.
Bod 3: Trh následně opět započneme ve svém pohybu dolů prorazí bod 1, ale trh již ztrácí sílu dále klesat, tak se stane, že se trh bleskurychle vrátí nad bod 1.


Kdy vstoupit ?

U bodu 1 si opět zakreslíme TL a nyní již jen vyčkáváme kdy se vytvoří první zelená svíce, která bude mít CLOSE vyšší než vrchol bodu 1. A tam vstoupímeJak můžete vidět trh se opravdu docela razantně rozjel našim požadovaným směrem a nadělil nemalý zisk.

Jedná se tedy o silný pattern, jeho výhodou je, že má určené přesné místo kdy do trhu vstoupit. Opět je ale zapotřebí určitý cit, který člověk získá až po nějakém čase koukání do grafů. Nejedná se ale o nic nemožného.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru