Nezaujatý papertrading založený na PA

Goto down

Nezaujatý papertrading založený na PA

Příspěvek  Administrator za Fri Nov 28, 2008 7:03 amVšem nováčkům, kteří to myslí s tradingem vážně vřele doporučuji se řádně věnovat backtestu a papertradingu.

Oba dva druhy přípravy na LIVE obchodování jsou nutností, je-li však jeden, který upřednostňují více před druhým, tak je to právě papertrading.Je opravdu nutné si strategii otestovat na historických datech (backtest), abychom získali jisté informace o tom jak se námi vybraný pattern chová, jaká má specifika.

Zároveň nám backtest ušetří čas. Za jedno víkendové odpoledne například můžeme otestovat celý měsíc historie trhu, oproti tomu papertrading děláme ve stejném čase jako se obchoduje na burze.

Koukáme na grafy, vyčkáváme na naše patterny, do kterých následně vstupujeme, managujeme naši pozici například pomocí BE, spekulujeme jaký výstup zvolíme.

Je třeba připomenou, že papertrading má daleko blíže k reálnému obchodování než backtest.

V papertradingu vidíme jak se jednotlivé svíce pomalu tvoří, chvíli jde trh s námi, chvíli proti nám a tam se vám právě ukáže jak jste zdatní vydržet v trhu až ke svému PT, či jakémukoliv jinému způsobu výstupů, který jste si předsevzali, že budete používat.

Mohou nastat různé druhy příležitostí. Například po vstupu do trhu se pozice rozběhne správným směrem, trh už dorazil na váš PT, ale vy protože jste člověk od přírody chamtivý chcete od trhu více a než se nadějete tak trh se otočí zpátky a místo, aby jste inkasovali zisk v podobě PT, tak máte SL.

Druhá možnost je, že se trh také rozběhne vašim směrem a vy máte strach, aby jste nepřišli o svůj o prifit, který se již nakumuloval tak vystoupíte s malinkým ziskem, pak smutně hledíte na graf, který se pohnul vašim směrem x dollarů dál, právě tam kde jste měli PT a kde jste správně měli vystoupit.

Třetí možnost nastane pokud jde pozice hned od vstupu proti vám, vy se bojíte každé ztráty proto jak se trh pohne třeba 15$ proti vám tak vy vystoupíte z trhu z toho důvodu, že si řeknete, že ztráta 15$ je přece jenom lepší než ztráta na plném SL stanoveném dle MAE na 50$. Toto je ale opět špatně, jakmile vystoupíte z trhu se ztrátou 15$ tak se trh najednou otočí a míří směrem k vašemu PT. Vy jste nakonec vystoupili se ztrátou 15$ kde klidně mohl být PT+100$.

Samozřejmě live a papertrading je nebe a dudy. Je to úplně něco odlišného. Úplně jiný tlak na psychiku. Pro začátek je ale papertrading skvělou pomůckou.

Nezaujatý papertrading spatřuji v tom, že nějaký čas, řekněme pár týdnů budete trhy jenom tak pozorovat jak se chovají, nebudete vyvozovat žádné závěry, nic si nebudete psát do deníku, jediné co je nutné v této fázi je dostat trhy, to jak se hýbou, trochu do oka, po čase cviku v pohybech grafu začnete spatřovat určitou logiku a uvědomíte si, že trhy se hýbou podle určitých pravidel. Zhruba poznáte kde se trh stáčejí opačným směrem (DT/DB, 1-2-3, 2bR) a kdy mají tendenci pokračovat v pohybu (Role Reversal).Budete k tomu potřebovat pouze program na zobrazování grafů a živá data trhů.
2 možnosti získání programu na zobrazení grafů včetně živých dat uvádím ve svém semináři včetně popisu jak programy nainstalovat. 1 možnost kombinace programu a dat je zdarma.

Díky druhého semináře, jehož předmětem je denní zasílání e-mailů s mými obchody, které jsem danný den realizoval, si tyto obchody můžete ve svém grafu nalézt a zhodnotit jestli by jste do trhu vstoupili také. Případně porovnat se svými obchody, které jste za danný den uskutečnili.

Od seminářů nyní pryč, zpátky k vašemu papertradingu.
Někteří lidé tvrdí (a jejich opravdu hodně) že není moc třeba mít cit pro trhy, ale to je podle mě naprostý omyl.

Opravdu je NUTNOST mít trochu grafy nakoukané, proto doporučuji jenom tak nezaujatě trh pozorovat a snažit se pochopit proč jde trh danným směrem, proč se zrovna otáčí.
A na základě toho pak stavět svůj obchodní systém.

Na stránkách www.futuresource.com můžete tento papertrading také zkoušet, nic méně zde jsou časové grafy a na těch moc formací k vidění není, já dobré se zaměřit na volume grafy nebo RB grafy kde je vstupních formací daleko více.
Další výhodou programů oprati těmto stránkám je ten, že svíce se zobrazí až po svém dokončení, čili nevidíte jak se svíce hýbe, v čemž vidím velkou nevýhodu.Po čase začnete tedy ve grafech zpozorovávat patterny PA a bude pro vás snazší je obchodovat.
Znovu zdůrazním, že právě pattern který má největší úspěšnost je právě Double Top / Bottom (Obě jeho varianty, které obchoduji - trendové, protitrendové)


Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru