Jistota vs. Nejistota

Goto down

Jistota vs. Nejistota

Příspěvek  Administrator za Fri Nov 28, 2008 7:35 am

Jistota, magické slovo, po kterém prahne většina z nás včetně mě.
Proč tedy dělám trading ptáte se ? Vždyť zde přece žádná jistota není.

Ano v tradingu není nic 100%-ni, stejně jako nikde jinde. Samozřejmě vám nezaručuji ve všem svých článcích, že v komoditách budete úspěšní. Kdy vše špatně uchopíte tak ztrátíte peníze.

Přece jen si ale myslím, že pokud trader zodpovědně uchopí svůj obchodní systém a bude se držet zásad pak úspěšný být může.

Proč si myslím, že obchodování na trzích je více jistější než kdejaký jiný obor lidského podnikání ?

Zapněte si televizi, co uslyšíte ? Reklamy, plno reklam, především jsou zajímavé ty, které nabízejí půjčku bez rizika, hypotéku snadno a rychle kdy budete splácen až bude chtít.

Opravdu si myslíte, že je to tak jednoduché ? Banky nejsou žádný milodárce. Pokud vám banka nabídne hypotéku pak ji splácíte a zaplatíte nemalé úroky. A teď příjde ta úžasná věc jak myslí na své klienty. Banky se přímo klepou na to až nebudete mít na zaplacení splátky. Proč ? Stačí si prostudovat smlouvu, kterou jste podepsali a tam minimetrovým písmem uvidíte napsáno, že pokud nezaplatíto hypotéku tak vám banka dannou nemovitost zabaví.

Vysloveně čekají na okamžik kdy nebudete moc splácet, zabaví vám nemovitost a se ziskem ji opět prodají. Docela výnosné nemyslíte ? Tak kde potom máte jistotu ? Já ji nikde nevidím.

Většina lidí tvrdí, že nejjistější zdroj příjmů pochází ze zaměstnání. Velice hezké. Je tomu opravdu tak ? I když jste v práci skvělý a váš výkon každý chválí pak nikde nemáte jistotu, že si jednoho dne váš šéf nezamane vás propustit. Stačí, aby jste byli často nemocní nebo váš výkon nebyl tak skvělý jako v minulých měsících a jdete z firmy pryč a váš měsíční příjem bude činit 0,-. Nehledě na to, že firmy často krachují, typická situace se nedávno stala jedné sklárně v ČR. Tisíce lidí bez práce.
Opravdu je zaměstnání tak jistý zdroj příjmů ? Nemyslím si.

Zkrátka a dobře si myslím, že jistota nikde neexistuje. Je to jenom magické slovo, ke kterému tíhne většina z nás, bohužel si ale musíme chtě nechtě zvyknout, že nikdy nebudeme mít nic 100% jistého.Tady se opět nejedná o žádný 100%-ně jistý příjem. Máme však ale svou strategii, kterou jsme testovali několik měsíců na historických datech, máme v ní určitou důvěru, víme jakou máme zhruba pravděpodobnost úspěchu, vždy riskujeme malou část našeho kapitálu.

Pokud náš systém fungoval v daleké minulosti a funguje i teď tak pokud budeme dělat menší úpravy ohledně SL a PT tak nám strategie bude fungovat i v budoucnosti.

Toto mi připadá jako daleko více jistější přístup zdroje příjmů. Celý tok pěnez korigujete dle svého uvážení.

Nemáte více méně žádné náklady, nemusíte se handrkovat s odběrateli, dodavateli, zákazníky, konkurencí dokonce vám ani nehrozí, že peníze vám na účet nepříjdou. Jakmile obchod uzavřete tak se okamžitě peníze připíší na váš účet.

Jedná se opravdu o nejčistčí obchodování bez žádných fíglů a nekalosti.

Trading není 100%ně jistá věc, ale spatřuji v ní daleko více jistoty než v kterékoliv jiné věci v životě.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru