Margin, Stop-loss, brokeři

Goto down

Margin, Stop-loss, brokeři

Příspěvek  Administrator za Sun Nov 23, 2008 8:43 pm

Na úvod dnešního dalšího článku opět něco na nastudování, jedná se o naprostý základ, který musí každý obchodník znát, ale neděste se, nejde o nic složitého.Jedná se o vratnou zálohu. Na burze se obchoduje na základě kontraktů, každý začátečník začíná s jedním kontraktem, tento kontrakt v podstatě znamená určité množstí dané komodity, například 1 kontrakt kukuřice představuje x tun dané plodiny.

Díky tomu, že obchodujete tak velké množství této komodity můžete vydělat i na malinkém pohybu, který trh vytvoří.

Margin by se s trochou nadsázky dalo přirovnat ke koupi vratných lahví (například koupité si jedno pivo, tak v ceně 12Kč je připočtena i sklenice, kterou když vypijete, tak vrátíte a danou zálohu, která byla započtena v ceně získáte zpět).

V tradingu je to obdobné, když chcete obchodovat 1 kontrakt kukuřice zaplatíte margin 2500$. V reálu to vypadá tak, že vstoupíte do obchodu, strhne se vám výše uvedený margin a jakmile z obchodu vystoupíte tak se vám margin na účet zase vrátí (samozřejmě s danným marginem se pak připočte zisk nebo ztráta, dle toho jak se vám obchod povedl).

Říkáte si, že margin je vysoký, ale nevěšte hlavu u intradenního obchodování se dá nalézt poměrně snadno broker, který vám poskytne margin 500$ (jednoho takového taky mám).Obchodník se rozhodl vstoupit do obchodu na základě širokého double bottom (dvojité dno), po vstupu se mu z účtu odečetl margin 500$, jakmile z trhu vystoupil margin se mu na účet vrátil a zároveň se připsal zisk, který inkasoval, ten činil hezkých 800$

Přikládám odkaz známé brokerské společnosti, kde jsou uvedeny jejich marginy.

http://www.interactivebrokers.com/en/trading/marginRequirements/margin.php?ib_entity=llcNIKDY opravdu NIKDY neobchodujte bez Stop-lossu (SL).

Stop-loss znamená stopnutí ztráty, nebo-li maximální možná ztráta.

Je až s podivem kolik obchodníků se vrhá do tradingu, aniž by tak základní věc ve svém obchodování používali.
Pokud chcete v tradingu uspět musíte SL používat.

Na ukázkách vysvětlím proč.Obchodník se rozhodl vstoupit do hezky vyhlížejícího double bottom (dvojité dno).

Nyní načrtnu dvě možnosti jak by dopadl obchod bez SL a se SL.Zde je ukázka disciplinovaného obchodníka, který zároveň se vstupem do obchodu umístil SL jeden tick pod pravou nohu tohoto double bottom. (pokud trh prorazí některou z noh double top/bottom je signál neplatný, tudíž je zbytečné v obchodě nadále setrvávat. (detailně rozebírám formaci DT/B v semináři).A tady je ukázka neukázněného obchodníka, který nedokázal akceptovat fakt, že tento obchod nevýjde a namísto, aby se smířil s malou ztrátou 50$ si nadělil ztrátu více než 4x větši, 230$. Takto se to opravdu dělat nemá. Razím zásadu, že ztráty se mají co nejrychleji uťínat a zisky nechat hezky pozvolna růst do maxima.Broker nebo lépe řečeno brokerské domy jsou institituce, které nám zprostředkovávají obchodování na burze.

Řídí se zákony, opravdu ač se to na první pohled nezdá, obchodování na burzách jsou nejvíce střežená místa na světě, americká vláda si na tom dává značně záležet.

Brokera potřebujeme mít jak u intradenního obchodování tak pozičního. Bez něho to zkráta nelze.

Brokerovi za to, že nám poskytne zprostředkování obchodu zaplatíme brokerskou komisi (poplatek), ve většině případu se u intradenního obchodování pohybuje okolo 5$ a u pozičního obchodování kolem 35$. Zkratka pro brokerskou komisi je RT(round turn).

Poziční obchodování je v tomto směru poněkud náročnější, že by člověk měl umět obstojně anglický jazyk, je třeba se s brokerem spojit (at už telefonicky či prostřednictvím e-mailu, skype) a říct mu příkaz ke vstupu do obchodu. Intradenní obchodování se provádi pouze elektronicky, vstup do obchodu a výstup z obchodu se provádí prostřednictvím programu, který broker poskytne (většinou zdarma). Daný program se nazývá platforma. Brokery je nutno pečlivě vybírat, nabízejí různé služby a růžné poplatky.

Odkaz na mého brokera, u něj mám RT 4,6$ a margin na e-mini trhy 500$.
http://www.infinitybrokerage.com/

Ještě jedna rada na závěr ohledně brokerů - NIKDY nedejte na jejich rady o tom jakým směrem pujde trh, uvědomte si, že obchodujete sami za sebe, on do vašeho obchodního systému vůbec nevidí.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru