Jak se v grafu orientovat ?

Goto down

Jak se v grafu orientovat ?

Příspěvek  Administrator za Mon Nov 24, 2008 5:09 amCo je to vlastně graf ?

Začneme opět od naprostého začátku. Připraveni ? Tak můžeme začít.

Graf je pouhopouhé znázornění nabídky a poptávky (na ose X) a znázornění času (na ose Y).

Existuje několik druhů grafů, pro začátek popíši naprosto nejzákladnější graf a tím je čárový graf (bar chart), který se zkládá z čar.

Na této ukázce vidíte klasické zobrazení jedné čárky.

Danná čárka zobrazuje cenový vývoj za určitou jednotku času (např. 1 minuta, 5 minut, 1 hodina, 1 den, 1 týden, dle toho jakou periodu si zvolíme).

OPEN - Cena za jakou trh otevřel v dané periodě
CLOSE - Cena za jakou trh zavřel v dané periodě
HIGH - Nejvyšší cena v dané periodě
LOW - Nejnižší cena v dané periodě

Když obchodujete likvidní trhy (trhy, na kterých se hodně obchoduje a jsou živé), tak se cena dané komodity opravdu rychle hýbe, tudíž se dají v intradenním obchodování vydělat nemalé peníze i za několik málo minut.Další důležitý pojem je Time frame (označováno zkratkou TF).

Opět se nejedná o žádnou vědu, jde pouze o nastavení v jaké časové periodě se mají čárky vykreslovat (např. TF 1 minuta, TF 5 minut, TF 1 den).

Další obrázek nám ukazuje graf trhu NQ (E-mini Nasdaq 100, který obchoduji) Na tomto grafu jsem zvolil Time Frame 1 minuta, čili 1 čárka = 1 minuta.Na grafu můžeme vidět, že trh vytvořil tuto svíčku na hodnotě open 2022,0 malinko nám povyrostl ke svému high 2022,75 a pak si zamířil směrem dolů, vytvořil své low 2016,75 zde také trh svou etapu zakončil (close na stejné hodnotě jako low), toto všechno se odehrálo v 21:35 našeho času. Po dokončení této svíce se ihned vytvořila další svíce, která opět trvala jednu minutu. Nutno podotknout, že jakmile se vytvoří close svíčky, automaticky je tato hodnota i u open následující svíčky.Jistě jste si již z grafů povšimli, že některé svíce jsou červené a některé zelené, pojďme si vysvětlit, co která svíce značí.

Long bar:Long bar znamená, že danný bar má vzrůstající tendenci, jednoduše řečeno - zavírací hodnota tohoto baru je vyšší než hodnota otevírací. Long bar má barvu zelenou.Short bar:

Short bar znamená, že danný bar má klesající tendenci, jednoduše řečeno - zavírací hodnota tohoto baru je nižší než hodnota otevírací. Short bar má vždy barvu červenou.

Toto je naprostý základ ze čtení grafů, uznejte sami, že se jedná o opravdu lehkou záležitost, v příštím článku rozebereme čtení grafů zase o kousíček více.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru