Jak se v grafu orientovat 3 (Můžeme spekulovat nejen na růst, ale i na pokles)

Goto down

Jak se v grafu orientovat 3 (Můžeme spekulovat nejen na růst, ale i na pokles)

Příspěvek  Administrator za Mon Nov 24, 2008 6:19 amPo článku "Jak se orientovat v grafu1" věřím, že již mnoho z vás pochopilo jak se v grafu vyznat. Nyní si pojďme říct něco dále a to na jaký směr pohybu můžeme spekulovat.Komoditní obchodování nám nabízí možnost spekulovat jak na růst, tak na pokles danné komodity.

LONG (dlouhá pozice)

Znamená, že spekulujeme na růst ceny trhu, čili nakoupíme teď a prodáme až později. Když nakupujeme jedná se o BUY příkaz.

SHORT (krátka pozice)

Znamená, že spekulujeme na pokles ceny trhu, čili nejprve prodáme dannou komoditu a až pak ji nakoupíme. Když prodáváme jedná se o SELL příkaz.Ukázka obchodu, kdy jsme spekulovali na růst ceny, tudíž jsme nejdříve nakoupili, abychom za čas danný futures kontrakt prodali s případným ziskem. Formace Double bottom se vyplatila a my jsme pozici uzavřeli s profitem 275$ za cca 10 minut. Ruku na srdce - znáte jiný rychlejší způsob vydělávání peněz ? Já ne.Zde již máme výše zmíněnou short pozici (spekulování na prodej komodity a její pozdější nákup). Trader si za cca 25 minut odnesl z trhu 462,5$. (Ukázka, rovněž jako ta předchozí pochází z trhu ES, která je velice volatilní a tradery oblíbený).

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru