Support and Resistance (S/R), Trend Line (TL)

Goto down

Support and Resistance (S/R), Trend Line (TL)

Příspěvek  Administrator za Wed Nov 26, 2008 6:09 pmDnešním článkem opět trochu více nakousneme Price Action (obchodování přímo z cenového grafu bez indikátorů).

Co tyto anglické názvy značí ?

SUPPORT

Support by se dal označit za určitou podlahu. Místo na grafu kdy cena směřovala směrem dolů, pak se najednou zasekla a ne a ne tuto hranici překročit.
Poznávacím znamením je, že se na této hodnotě nachází většinou spousta svíček.
Na obrázku vidíme určitý zhluk svíček na hodnotě 1555,0. Na tuto hodnotu trh většinou spadnul, avšak nepokračoval směrem dolů, ale od této hodnoty (jako by podlahy) se odrazil zpátky nahoru. Všimněte si na pravé straně grafu, že trhu se podařilo prorazit tuto hodnotu až na několikátý pokus.


RESISTANCE


A co je to resistance ? Tušíte správně jedná se přesně o opačnou věc. Resistance je určitý strop. Cena vyletí směrem vzhůru, ale na nějaké hodnotě se pozastaví, odrazí se od ní a letí zpátky dolů. Opět dobrým poznávacím znamením je, že na této hranici bývá spousta svíček.Na obrázku vidíme, že cena stoupala až hodnotě 1131,0. Od této hodnoty se častokrát otáčela. Nakonec tato hodnota neproražena.


Tyto úrovně opět nepodceňujte, jsou totiž většinou hlavními obraty trendu. Například pokud dostanete vstupní signál a v cestě vám stojí nějaká extra silná S/R, která je blíže než například váš PT tak ať vás ani nenapadne tento obchod brát.Dneska se to odbornými terminy jenom hemží viďte ? Ale nebojte se nyní příjde oddechová chvilka, jelikož Trend Line (TL) je něco naprosto triviálního.

Nejedná se o žádný pattern či cokoliv jiného.
Jako trend line se jen označuje vodorovná čára, kterou si v trhu značíme proto, abychom si vyznačili určité formace, případně S/R.
Nejedná se tedy o nic jiného než o jednoduchou vodorovnou čáru.

Typickou TL můžete vidět na předchozích dvou obrázcích kdy jsem si zaznačil S/R úrovně.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru