Futures kontrakty

Goto down

Futures kontrakty

Příspěvek  Administrator za Sun Nov 23, 2008 5:12 pm

V minulém článku jsme si pověděli o tom, že existují nějaké futures kontrakty, které znamenají určitou smlouvu na pozdější dodání danné komodity.

Nyní pro vás mám jeden jednoduchý domácí úkol a to pochopení jakým způsobem se značí futures kontrakty a obchodují futures kontrakty:

Princip je jednoduchý, jsou 4 základní kontraktní měsíce, které se obchodují:

H (březen), M (červen), U (září), Z (prosinec).

Každá komodita má svou značku (kukuříce například "C").

Červnový kontraktní měsíc kukuřice na rok 2009 má tedy značku CM09 a obchoduje se od půlky března do půlky června 2009. Pro přesnější představu je přiložen obrázek:Nutno dodat, že vždy je dobré obchodovat nejbližší kontraktní měsíc, protože ten má největší volatilitu (volatilita = stupeň jak moc je daný kontrakt obchodovaný). K tomu napomáhá sledování Volume (volume = značí objem obchodů, které bylo za dané období uskutečněno, problematiku volume si vysvětlíme v dalším článku).Další z velké řady komodit, které se dají úspěšně obchodovat


Každý kontrakt, má určený dále svůj:

FND(first notice day): První den kdy budete upozorněni, že vlastníte určitou komoditu, u které se blíží termín dodání a pokud se dané komodity nezbavite (neprodáte ji někomu dalšímu), pak na sebe převezmete závazek danou komoditu převzít.

LTD(last trading day): Naprosto poslední den, kdy máte možnost danou komoditu prodat, abyste nebyli postiženi hrozbou fyzicky převzít dodávku.


Dávejte si tedy pozor na FND a LTD, v praxi se ale tímto nemusíte příliš zaobírat, komoditní obchody málokdy držíte tak dlouhou dobu, já například jsem intradenní obchodník (vysvětlení druhů obchodníku příjde v pozdějším článku) což znamená, že danou komoditu nakoupím v určitý dan a rovněž v ten den komoditu také prodám. Držení daného obchodu i tak krátkou dobu může přinést nemalý zisk.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru