Pravidla světa kolem nás vs. Pravidla burzovního světa

Goto down

Pravidla světa kolem nás vs. Pravidla burzovního světa

Příspěvek  Administrator za Fri Nov 28, 2008 7:36 am

Všichni velice dobře známe svět kolem nás, pro některé je krásným, pro některé nepřejícným a zlým. Ať už je váš postoj k okolnímu světu jakýkoliv je třeba si uvědomit, že svět trhů je naprosto odlišný od naší reality.

A také spousta pravd, které nám jsou vštěpovaný do hlavy jsou poněkud odlišné od pravd, které fungují v oblasti burzovního světa.

Myslím si, a věřím, že nejsem daleko od pravdy, že většině z vás rodiče a všichni v okolí, vám po celý svůj život vtloukali do hlavy tuto větu:

"Pracuj více vydělávej více."

nebo například tuto:

"Jen poctivou prací si na všechno vyděláš."

V burzovním světě tyto pravdy absolutně neplatí.

Pamatujete si jak jsme vám vysvětloval, že většina nováčků, kteří jsou zapálení do tradingu mají velkou četnost obchodů ? Například 20 denně či více ? Právě tito obchodníci se bohužel řídí pravdou, která jim byla po dlouhá léte velice pečlivě vštěpována do hlavy.

Jaký je výsledek počínání těchto obchodníků, kteří vstupují do trhu kdy se jim to zlíbí a slepě věří, že čím více budou obchodovat tím více vydělají ?
Samozřejmě přesně opačný. Právě proto, že obchodují hodně berou i takové signály, kteé nejsou zcela hezké a nejsou zcela dle jejich obchodního plánu. Toto je přímo fatální chyba, toto nesmíte dělat. Vřele doporučuji všem z vás vyhledat takový obchodní systém, který bude generovat jenom malou četnost obchodů do měsíce, bohatě stačí udělat 1,2 obchody za den, není na tom přece nic zlého. I s tak málo obchody dokážete vydělat za měsíc na kontrakt, například na trhu NQ, 1000$. Pak stačí již obchodovat více kontraktů a je z toho značná suma peněz.

Bohužel nováček většinou svůj den končí ve ztrátě, stejně tak další den, další a další až jednoho dne čelí tomu, že je jeho účet zrušený. A přitom tomu tak nemuselo být.

Stačilo jen si umět počkat na krásný signál, kdy nám vše říká, že do trhu máme vstoupit a kdy tento signál je v naprostém souladu s námi předem definovaným plánem.

Tím, že si počkáte na hezký obchod (který má většinou větší pravděpodobnost zisku) se vyhnete tak zvanému "znásilňování" trhu, kdy vstupujete do všemožných signálů, které většinou končí ve ztrátě a docílíte toho, že pomalinku začne váš účet růst.

Snažit se každý den urvat z trhu malou částku a postupem času je z toho balík. Toto je hlavní cesta jak dosáhnout na své sny.

Moje rada tedy zní:Vidíte, že se jedná o naprostý opak toho co nám bylo vštěpováno do hlavy po dlouhá léte. Proto často budete v okolí narážet na nepochopení lidí ohledně tradingu a budou si ťukat na hlavu co to vlastně děláte a zda jste normální.
Nenechte se tímto ale rozhodit.

Snažte se být už od začátku vašeho tradingu nezaujatí a snažit si nespojovat si pravdy běžného života s tradingem.Takto například vypadají mé obchody na trhu TF za 14 dní v březnu 2008. Obchodoval jsem pouze hezké Double Top / Bottom. Tím jsem si zajistil velkou úspěšnost, která dosáhla 81% a celkově nadělila zisk 1640$/1 kontrakt. Nejlepší na tom je, že stačilo pouhých 11 obchodů. 11 obchodů za 14 dnů, to vychází zhruba 1 obchod/den. Již chápete základní burzovní pravdu? "Obchoduj méně, vydělávej více".

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru