Komodity - obchodování na burze
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mám málo času a ne moc peněz, je to problém ? NE

Goto down

Mám málo času a ne moc peněz, je to problém ? NE Empty Mám málo času a ne moc peněz, je to problém ? NE

Příspěvek  Administrator Wed Nov 26, 2008 4:26 am

Mám málo času a ne moc peněz, je to problém ? NE 910

Netvrdím, že vydělávání peněz na burze je brnkačka, určitě to chce určité odříkání a čas, který je třeba tomuto obotu věnovat. Myslím si ale, že v porovnání s ostatními obory, kvůli kterým musíte studovat x vysokých škol, mít x letou praxi, není obchodování na burze zdaleka tak náročné.

Čas je ta nejvzácnější "komodita", kterou člověk má, spravedlivá věc, každý člověk má stejné množství času a je jen na něm jak s ním naloží, zda otálením, lelkováním u telky nebo prací na sobě.

Jak jsem se začínal věnovat obchodování s komoditama chodil jsem samozřejmě do zaměstnání, pracovní doba od nevidím do nevidím, co si budeme říkat, toto zná většina z nás.

Věděl jsem, že se chci stát intradenním obchodníkem, proto jsem si musel najít určitý časový úsek, kdy mám volný čas a kdy pravidelně budu moci zasednout ke svému PC. Měl jsem volný čas od pondělí do pátku od 19:00. Proto jsem si řekl, že se každý den budu věnovat studování intradenního obchodování 2 hodiny (19-21h). Víkendy jsem měl volné avšak chtěl jsme věnovat čas své rodině a přítelkyni, proto jsem se věnoval obchodování jen v sobotu od 9:00 do 13:00. Pravda, nebylo to zrovna moc času, kdy jsem tradingu věnoval, ale chtěl jsem se stát profesionálem, proto jsem postupoval po malinkých kouscích, krůček po krůčku v před s vidinou, že uspěji. Pevná vůle mě držela nad vodou a pomáhala mi nepřestávat se komoditám věnovat.

První fáze: Backtest

První fáze a zřejmě nejzdlouhavější byla fáze backtestu, kdy jsem si projížděl historická data trhů, zvolil jsem si trh, který se mi líbí a který chci obchodovat, dále jsem si zvolil TF a hledal svou obchodní strategii, která by mi říkala kdy do trhu vstoupi a kdy z trhu vystoupit tak, aby mi pravidelně nadělovala profit. Po nějakém čase byla strategie hotová a já se vrhnul na papertrading.

Druhá fáze: papertrading

Druhá fáze spočívala v papertradingu, otestování zvolené strategie v reálném časem, ale ještě ne s reálnými penězi, nyní již bylo nutné si stanovit pravidelný čas kdy zasednu ke grafům (u mě od 19 do 21h). Člověk pozoroval grafy, vyčkával na svůj pattern, jakmile nastal vstoupil jsem do obchodu a na základě své obchodní strategie také z trhu vystoupil, vše jsem si potom zapsal do obchodního deníku vedeného v Excelu. Až jsem dostal naprostou jistotu, že mi to jde i v papertradingu, že dokáži vydělávat s fiktivními penězi a že strategie doopravdy funguje, tak jsem se vrhnul na živé obchodování.

Třetí fáze - LIVE - živé obchodování

Pln jistoty ve svůj obchodní systém jsem nafundoval účet o svého brokera (3000$). A začal postupně obchodovat. Na začátku zisky nebyly převratné, docela dost jsem bojoval s disciplínou, protože od narození jsem byl bohužel hodně nedisciplinovaný člověk, ale jak říkám, všechno se dá naučit a po čase se ze mě stal docela disciplinovaný člověk a obchody jsem bral jen na základě svého předem danného obchodního systému. A světě div se, zisky přicházely, sice pomalu, ale jistě, v prvních měsících jsem nevydělával extra moc, ale postupem času s navyšováním kontraktů se zvětšoval i můj účet a já si mohl splnit sen a to stát se full-time obchodníkem (obchodník, který se živí pouze obchodováním s komoditami).


Toto byl ve zkratce můj příběh, můj, člověka, který nikdy nebyl ničím výrazný, na škole jsem byl průměrný, v zaměstnání taky, ale díky komoditám jsem se naučil, že všechno jde když se chce. Po malinkých krůčcích jsem postupoval vpřed, trading mě moc bavil, stal se doslova životním stylem a pocit, když se vám na účet připíše za pár minut 150$ je zkrátka nádherný a nepopsatelný.

Když jsem to dokázal já tak jsem přesvědčen o tom, že to dokáže spousta z vás, pokud budete mít chuť se na komodity vrhnout, učit se novým věcem, vytvořit si obchodní strategii a zapracovat na své disciplinovanosti, tak se stanete též profitabilními obchodníky.

Jak je to tedy s časem a základním kapitálem ?

Zaměřuji se pouze na intradenní obchodování, proto popíši možnosti právě u tohoto druhu obchodování.

Mám málo času a ne moc peněz, je to problém ? NE 511
ČAS:

Čím více času si denně najdete tím lépe pro vás a vaše učení se tradingu bude rychlejší.
Jako základ vidím 1hodinku denně, nejlépe 2 hodiny. (například večer po zaměstnání, případně víkendy).
Když jste ve fázi backtestu tak si historická data můžete prohlížet naprosto kdykoliv.

Mám málo času a ne moc peněz, je to problém ? NE 010

Záleží na každé komoditě, většinou od 8:00 do 15:00 US času.
Já se zaměřuji výhradně na e-mini trhy, které jsou vhodné pro začátečníky, protože je lze obchodovat po tom co příjde člověk domů ze zaměstnání a zároveň jsou vhodné pro nízký základní kapitál.

Mám málo času a ne moc peněz, je to problém ? NE 410

opravdu není nutné u toho sedět celou obchodní seanci, stačí například 1,5h při začátku obchodování (15:30 - 17:00) nebo ve večerních hodinách (20:00 - 21:30)
(například místo sledování televize sledovat scenérii, která se odehrává na grafech trhů.


Mám málo času a ne moc peněz, je to problém ? NE 1010

Musime počítat s tím, že mezi zisky se budou vyskytovat i ztráty, proto velikost účtu by měla být taková, abychom na dané ztráty byli řádně připraveni a dostatečnou finanční rezervu.

Z bactestu například víme, že jsme v historii měli nejvíce 8 ztrátových obchodů za sebou. Maximálně riskujeme 50$ na obchod, dokupy naše maximální ztráta v historii činila 400$ (8 x 50$).

V reálu raději počítejme, že nastane horší situace, proto se na ni pořádně připravme.

Máme maximální ztrátu na obchod 50$, maximální série ztrát byla v historii 8 obchodů, chceme být ale řádně připraveni a mit finanční rezervu na to, že bychom v začátcích dělali chyby, proto si například řekneme, že chceme mít 60 možností mít ztrátový obchod, v backtestu jsme měli 8, tudíž naše rezerva je dostatečně veliká.

Mám málo času a ne moc peněz, je to problém ? NE 1110

Stanovili jsme si tedy výši našeho základního kapitálu, která činí 3000$. Rovněž jsem s touto částkou před léty začínal.

Také záleží jakou minimální výši základního kapitálu nám broker dovoluje, je třeba brokery řádně vybírat, ale opravdu se dají najít takoví, kteří dovolují začít s částkou 3000$.

Samozřejmě čím je částka vyšší tím lépe pro vás, budete mít v sobě vnitřní klid.
Pod částku 3000$ bych rozhodně nikdy nešel, 3000$ považuji za základ.

Vidíte, že intradenní obchodování se dá začít s poměrně malou částkou, vhledem k pozičnímu obchodování, kdy potřebujete částky minimálně 10x vyšší je intradenní obchodování opravdu výhodné.

Mám málo času a ne moc peněz, je to problém ? NE 1211

Jaké jsou měsíční náklady ?

Co se týče intradenního obchodování, tak jsou měsíční náklady opravdu nízké.
Předně aby jste mohli obchodovat intradenně potřebujete program, který vám bude zobrazovat grafy (výběr těch, které se dají doslova pořídit za pár dollarů měsíčně uvádím ve svém digitálním semináři), dále potřebujete živá data trhů do tohoto programu (ty poskytuje většinou broker zdarma za to, že u něj máte účet). V případě backtestu, kdy účet u brokera ještě nemáte se dají historická data intradenních trhů opět sehnat za babku (v ceně digitálního semináře přidávám zdarma data E-mini trhů za poslední období). Nyní jsem objevil možnost mít program na zobrazování grafů vč. živých zdrojů dat zdarma. Spustíte tedy jen program a data se vám sama načítají). (Také uvádím v digitálním semináři).

Pokud by se někteří rozhodli vzdát se zaměstnání a rozhodnout se být fulltime tradeři, pak jejich měsíční náklady mohou být takové:

Mám málo času a ne moc peněz, je to problém ? NE 1310

Tady je příklad obchodníka, který je fyzickou osobou, nutno platit zatím jenom zdravotní pojištění.
Budete se divit, taky jsem se divil, ale není nutné mít živnostenský list. Trading je poněkud zvláštní obor podnikání a mnoho daňových poradců a účetných se v tomto nevyzná a jejich názory se často liší. Proto i já netvrdím, že mnou líčené informace jsou dle zákona správné. Ale můj daňový poradce mi tuto možnost odsouhlasil a léta co obchoduji jsem neměl problémy se zákony. Tudíž si myslím, že vše je děláno maximální správně.

Pokud člověk obchodující jako fyzická osoba dosáhne na burze zisku pak musí zaplatit daň. To je myslím všem jasné. Máme výhodu rovné daně.

Upozorňuji ještě jednou, že neručím za správné zdanění vašich obchodů, pouze jsem nastínil jak daňovou problematiku řeším já. Pro bližší informace se musíte poradit se svým daňovým poradcem, nejlépe takovým, který vám za správnost zúčtování bude ručit..

Určitě se ale neděste, nemusíte ležet v papírování, hlavní náplní práce je koukání do grafů, řešit daně je pak naprostá banalita.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

https://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru