Cenový pattern Triangle (Trojúhelník)

Goto down

Cenový pattern Triangle (Trojúhelník)

Příspěvek  Administrator za Fri Nov 28, 2008 5:10 am

Dnes si popíšeme jeden další z mnoha možných způsobů jak obchodovat Price Action. Jedná se o pattern zvaný Triangle nebo-li trojúhelník, název je odvozený od vizuální podoby patternu, která připomíná trojúhelník.

Trojúhelníky patří do formaci, které patří do skupiny break-out (prolomení).A právě na průlom budeme spekulovat.

Nutno říct, že Triangle formace se nevyskytují zase až tak často jako např. 1-2-3 či 2bR. Vyplácí se na ně ale počkat, protože dokáží nadělit nemalé množství peněz.

Vyskytují se jako všechny patterny Price Action jak na intradenních grafech tak těch pozičních.Na obrázku vidíme jednu možnost jak může trojúhelník vypadat.Tento pattern je poměrně náročný na cit, proto absolutně strikní pravidlo není, musíte zapojit svou představivost.

Podstata je pak ale jednoduchá. Pomocí TL si spojíte vrcholy a dna. Pokud se sbíhají do trojúhelníku tak se jedná o formaci Triangle. Do trhu vstoupíme jakmile trh protne jednu z námi zakreslených čar.

Vstupujeme raději ale trochu dále od překročení TL neboť se nám častokrát může bohužel stát, že danný break-out (průlom) bude falešný a trh se zpátky do trojúhelníku vrátí. Opět zde platí pravidlo pattern pořádně nakoukat.

Formace mohou být jakkoliv velké, například u intradenního obchodování může být jeden obří trojúhelník (jak ukazuje první obrázek, nebo malý jak ukazuje obrázek druhý).

Raději berte ale v úvahu větší trojúhelníky, pokud byste hledali ty malé tak hrozí riziko, že s nedostatečným citem budete tyto formace vidět všude.Nyní můžeme vidět malinkou formaci trojúhelníku, která opět velice hezky vyšla.

Formace, které patří k break-outům se vyplácí brát, protože po nich většinou nastává velký pohyb.

Zvažte tedy sami zda se vám výše popsaná formace líbí. Znám obchodníky, kteří obchodují převážně Triangle a díky těmto formacím dosahují velkého RRR.

Administrator
Admin

Poèet pøíspìvkù : 51
Join date : 23. 11. 08

Zobrazit informace o autorovi http://burza.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru